החופה שלכם

המלצה דודו והילה

את יהונתן הכרתי לראשונה בלֶה ׁ(לַדָאק) הצפונית, בהודו הקסומה. הוא ומשפחתו ארזו את עצמם והגיעו לשליחות בתוך השלג של לה דק, כדי להעניק לי ולישראלים מעופפים שכמותי קצת טעם של בית עם נגיעות מסורת ופילוסופיה יהודית בצד.

אני נישבתי. כל כך נישבתי שגמלתי בליבי החלטה. עדיין לא היו לי - לא חתן ולא טבעת. הם הגיעו שלוש שנים מאוחר יותר. אבל ידעתי שביום שאמצא את האחד (שלימים התגלה כיחיד ומיוחד) , מי שישיא אותנו יהיה יהונתן. 

 

שלוש שנים מאוחר יותר, כשהכרתי את בעלי  היקר ולאחר שהציע לי נושאים הסברתי לו שחשוב לי שמי שיערוך את הטקס יהיה יהונתן. הוא הסכים כמובן אך לא הבין את ההתעקשות שלי לא לראות או לשמוע על רבנים אחרים, קרובים יותר גיאוגרפית.

כשפגשנו את יהונתן ויסכה בפעם הראשונה ביחד, הוא כבר הבין בעצמו.

 

לאורך התהליך נפגשנו עם יהונתן ויסכה כדי להבין איזה מין טקס אנחנו רוצים ומה חשוב לנו. הסברנו שאנחנו רוצים להקריא דברים האחד לשנייה, ויהונתן כצפוי, פירגן , הבין ואפילו ייעץ. ואפילו יומיים לפני החתונה, כשהתעוררו כמה נושאים הלכתיים, יהונתן בדרכו הנעימה  וה'בית - הִלֶלית' , נתן לנו מענה ונשימה לרווחה.

 

לסיום ובקצרה, אם גם אתם כמונו, מרגישים שטקס החופה הוא רגע שיא , הסיבה שלשמה התכנסתם. וכל השאר - הדי ג'יי , התפריט , סידור הפרחים - הם ללא ספק חשובים, אבל בסופו של דבר הם תפאורה. אם חשוב לכם לתת לו ערך מוסף. וחשוב לכם שהרב שיקדש אתכם יהיה קודם כל אדם. וגם  מספיק ייצוגי מחד אבל גם מסביר פנים ואינטליגנט ומצחיק ואפילו עכשווי ובראש טוב, יהונתן שומר הוא האדם.

זוגיות ואינטמיות התמקדות חופה