מאמרים בזוגיות › מאמרים בזוגיות

לראות אותי - לראות אותך

הם יושבים מולי, מטיחים טענות, דרישות, תסכולים, אכזבות. שניהם מרגישים לבד, שניהם היו רוצים יחד. שניהם יודעים שלא בשביל מה שקורה בניהם עכשיו הם עמדו תחת החופה. די! עצרתי אותם. תפסיקו רגע, להטיח, להתחשבן, לפגוע להצטדק. תפנו אחד אל השניה. ממש כך. תסובבו את הכיסאות. הם השתתקו. קפאו. קמתי וביקשתי שיקומו. סובבתי את הכיסאות שלהם כך שיפנו אחד אל השניה. הם התיישבו. התרחקו. תרימו רגע עניים ותסתכלו אחד על השניה, ביקשתי קצת יותר ברוך. "תסתכלו אחד על השניה וגם אחד אל תוך השניה, רק תסתכלו..." דמעות זוגלות מארבע עיניים. "עכשיו שאתם רואים אחד את השניה אפשר להתחיל" - כמעט לחשתי והם שמעו.

 

מה יש שם בעיניים?

מה הן רואות? רואות פנימה או החוצה? רואות שפע או דלות? רואות חיסרון או חלום? לאיזה עוד איברים העניים מחוברות? הבעל שם טוב אומר שיש אלוקות שנראית ונגלית ב עיני הלב. מהם עיני הלב? ואיך כל זה קשור לזוגיות, לאינטימיות, לגאולה ולחודש תמוז?

 

לאיפה נעלמנו?

כשהיינו נשואים 10 שנים (לפני 11 שנים), נזכרנו בנוסטלגיה מכווצת את הלב במבטים של תחילת הקשר... מבטים שבהן גילינו אחד את השניה לפרטי פרטים, מבטים שאמרו כל כך מעבר למילים. ו... נו, שוב, שיגרת החיים. התרגלנו לראות אחד את השניה, מה כבר יש לגלות? והעניים המספרות? כבר לא צריך אותן, יש שפה, יש מגע, ויש חיים משותפים שלמי יש בהם זמן לעצור ולהתמוסס אל תוך עיניים. אז אחרי עשר שנות נישואין, והצפה נוסטלגית שצבטה את הלב, החלטנו, באופן יזום, להשיב את "שיחת העיניים" אל חיינו.

 

עכשיו אתם

נסו להסתכל בעניים באמצע מריבה. זה מוציא את כל העוקץ. מי יכול באמת לריב כשמציצים פנימה בעיני הלב אל הלב?

נסו להסתובב, להתרחק ולהתקרב בחדר מלא באנשים במפגש משפחתי או בכנס הומה, לדקה, מבלי לנתק קשר עין- ותראו שפתאום אפשר להתאחד במרחב שמסיח את הדעת מהאחד.

נסו לצאת אל היום מתוך מבט בעניים ולקבל אחד את פני השניה בסוף יום במבט מעמיק ותראו- תראו אחד את השניה, תראו פנימה. יווצר בכם , בתוככם מקום לאהוב/תכם.

 

העניים הם שער פנימה אליכם, אל הזוגיות והאינטימיות שלכם, אל חיי גאולה ושפע והעניים, חוש הראיה על פי ספר יצירה הוא החוש של חודש תמוז. ימי חודש תמוז במסורת הם ימי הילוך המרגלים. שהתהלכו ל40 יום מסוף סיון (עד תשעה באב). נפילתם הייתה בעיניים בראיית הקטנות של עצמם "ונהי בעינינו כחגבים" ובבהלה מראיית השפע של הארץ. כן גם זה קורה לנו, אנחנו נבהלים מגדלות, של עצמנו ושל אהובנו, ומשפע של החלומות הזוגיים ובוחרים להיתפס במבט על קטנות החיים, על פיספוסים, תיסכולים.

 

הצטרפו לאתגר

ימים אלו של "בין המֵיצרים" מקבילים בפוטנציאל הרוחני שלהם לכב' ימי יֵרַח האֵתנים- ימי החגים של תשרי. רק שימי בין המצרים דורשים אומץ של ראיה, של להיישיר מבט אל שפע, גדלות, פוטנציאל, חלום, מעמקים...

בואו ל21 ימים של תרגילי ראיה. להעמיק ולשכלל את היכולת לראות זה את זו ולראות את השפע.
החל מיז' בתמוז נשלח תרגיל אחד ליום למשך שלושת השבועות עד ט' באב. מעוניינים?

 

הרשמו כאן

(עלות ההשתתפות היא ½ ₪ ליום)

זוגיות ואינטמיות התמקדות חופה