מאמרים בזוגיות › מאמרים בזוגיות

יש לך דקה?

 

אין זמן לזוגיות.
באופן כללי, החיים כל כך אינטנסיביים ופשוט אין זמן.
אין זמן להפגש, אין זמן לחלום, אין זמן לשתף, לבלות,  בקושי יש זמן לסגור פינות. ובתוך כל טירוף החיים, כל אחד צריך גם קצת זמן לעצמו.  זמן לילדים וזמן לטקטק את החיים. והשעון מתקתק.

 

זה מה שנשאר

מגיע הערב, אשר הינו זמן סגולי מיוחד עם פוטנציאל של היטענות עבור הזוגיות. אובל לרוב אנחנו מעבירים אותו בלקרוס. אל המדיה, על הספה, למיטה... ומפספסים רגעי זמן מהותיים של מפגש.  מתי הזמן הכי טוב להפגש? בערב כשעייפים? בבוקר כשממהרים? באמצע היום כשכל הבלגן חוגג? אולי ניפגש בפנסיה, כשנהיה פחות עמוסים? אולי כשהילדים יגדלו ויפנו את הבית. אז יהיה זמן להפגש! 

השאלה היא האם עד אז תשאר לנו בכלל זוגיות?

כשזוגות לא משקיעים זמן במפגש, הם עלולים לגדול ולצמוח בנפרד ולהפסיק להיות רלוונטים אחד לשניה.  לפתח שפות ממש ממש שונות, תחומי עניין שאינם נפגשים ומסתנכרנים.

שונות היא טובה מעשירה, מצמיחה. אך חייב להיות סינכרון.  מרחב משותף של מפגש והזנה.
אם אחד מאתגרי הזוגיות זה שאין זמן,  אז למה מצוות הזוגיות נקראת "מצוות עונה"?  כיצד העונות, הזמנים המשתנים והמתחלפים קשורים לזוגיות?

 

אם כבר מדברים על תקופות...

היכנסו לשיעור "תקופת הנדודים" על העבודה הזוגית של ימי ההתחדשות הנשית  

 

הזמן מזמין

בזמן יש הזמנה.  הזמן מזמין להפגש,  להעמיק, להתחדש... הזמן והעונות מספרים לנו שיש  זמנים מתחדשים ועונות מתחלפות בזוגיות וזוגיות שיש בה פינוי מרחב של זמן,  וגם קשב לזמן יכולה להמשיך לפעום, להעמיק.

יש לנו עצה מעשית ופשוטה, במיוחד בשבילכם.

אחת ליום להפגש למפגש זוגי קצר של "חמש דקות מהות" -  ממש כמו טקס, בהתחייבות ועם שעון. כלומר- לא יותר מחמש דקות.  אך ההמלצה שלנו היא שתתחילו בשבוע ראשון במפגש של דקה ביום. רק דקה! לדקה, אתם יכולים לרגע לעצור את העולם.

 

אז יש לנו דקה!

מה כבר יכול לקרות בדקה? יכול להיות שם מפגש מעמיק?  ולמה לא להפגש ליותר מחמש דקות? אם כבר נפגשים, אולי נשב יחד לכל הערב?  

מעבר לערב אחד בשבוע של דייט זוגי,  כאשר זוג יצפה מעצמו או זה מזה שכל ערב יהיה ערב זוגי מלא- רוב הסיכויים שזה לא ממש יקרה,  הן יתחמקו, ידחו, ינסו לסיים ולהספיק עוד ועוד דברים לפני מחשש שהמפגש יקח את כל הערב. אבל ל60 שניות אפשר לעצור את הכל!

אבל מה כבר יכול לקרות בדקה?
אבל מה כבר יכול לקרות בדקה? המון! רוב המפגשים, השיחות, הסגירות הטכניות ואפילו הרבה מהמגע מתרחשים על הדרך. וזמן זוגי של דקה, עד חמש דקות זו הזדמנות לשהות לכמה רגעים משמעותיים במפגש בניכם. זהו אינו זמן שמוקדש לפריקה, האשמה, לטכני. זה הזמנה והזדמנות להזין את המרחב בניכם בחיבור, בהכרת הטוב ולפתוח חלון מתוך השיגרה הצפופה אל האינטימיות שלכם.

 

כמה רעיונות לדקה זוגית:

  • שיתוף במשהו משמעותי, הודיה על משהו בך או משהו בקשר.
  • שיחת ידיים - לערב ללא מילים, פשוט תנו לידיים לשוחח לדקה.
  • שיחת עניים - דקה לשיחת עניים זה המון, וזה מהפכני לקשר שלכם!
  • חיבוק שאינו משימתי, שיתוף במשהו חדש שלמדתי היום על עצמי או על העולם.

 

דקה עד חמש דקות פשוטות אלו יציפו את האינטימיות שלכם לפני השטח השיגרתיים, עמוסים ושוחקים... ייצרו סינכרון, רלוונטיות עושר עומק, לחברות ולאהבה שלכם.

גם השיח על בעיות וטכני זקוק לזמן, אבל זה למאמר אחר...

 

ומה עם הדייט?

יש לכם כבר זמן קבוע למפגש זוגי?
הזמינו את הספר "לעורר אהבה" וקבלו שנה שלימה של מפגשים יצירתיים וכיפיים

 

 
זוגיות ואינטמיות התמקדות חופה