מאמרים בזוגיות › מאמרים בזוגיות

אל תסתפקו בקצה הקרחון

אתם שומעים מאיתנו הרבה על הקדשת זמן איכות לזוגיות ולאינטימיות. אבל הפעם נרצה לפגוש את אלמנט הזמן מכיוון אחר. היום נדבר על לשהות בתוך הזמן, בתוך הרגע.

הרבה פעמים, דווקא כשאנו עושים משהו שמאוד טוב לנו אנו מסתפקים בלגעת ב"קצה המזלג". ברגע שהתחושה הטובה מתחילה אנו חושבים שהגענו ועוצרים, גומרים, עוברים הלאה במקום לשהות. ובכן, כשנוגעים רק "בקצה המזלג", מגיעים רק ל"קצה הקרחון".

                           

כמה זמן לוקח לכם לאכל ארוחה טובה?

כמה זמן לוקח לכם להתפלל?

לכמה זמן אתם מתנשקים?

כמה זמן אורך חיבוק בניכם?

למשך כמה זמן תעצמו עניים להרגיש מה קורה אצלכם בפנים?

כמה זמן יהיה המסאז' שתעניקו אחד לשניה?

כמה זמן אורך החיבור האינטימי בניכם?

לכמה זמן אתם יוצאים לחופשה?

כמה זמן ביום אתם מקדישים לעצמכם? לאהבתכם?

כשאתם מסתכלים בעניים, זה רק לרגע? או שאתם משתהים בקסם זה לעוד קצת זמן?

 

אז מה זה משנה לכמה זמן?

העיקר שאוכלים ארוחה טובה, מתפללים , מתנשקים, מתחבקים, מתבוננים, מפנקים במסאז', מתחברים, נופשים, אוהבים, העיקר  שהמבטים מצטלבים. אם אתם ברי המזל שכל זה קורה בניכם בתוך עומס החיים, אתם באמת עשירים.

 

התרגיל הזוגי הראשון

התרגיל הזוגי הראשון שנחשפנו אליו לפני שנים רבות היה לשבת פעם בשבוע ולמשך 7 דקות אחד מדבר והשני רק מקשיב. בלי להעיר, לנתח, לשפוט, לייעץ. לי (יסכה) זה נשמע משעמם, כמו לדבר עם עצמי, גם תהיתי מה בכלל אספיק בזמן כ"כ קצר. ויהונתן לעומת זאת, תהה אם יהיה לו מה לומר למשך 7 דקות שלמות. למרות הספקות שעלו בנו ניסינו בכל זאת. גילינו שיש עומק במתגלה שכאני רק משתפ/ת למשך 7 דקות, כשמתפנה מרחב בטוח של הקשבה, נוכחות וזמן. ויהונתן גילה שיש בו דברים שרוצים להאמר שהוא אפילו לא היה מודע אליהם. וכשקיבל את במת תשומת הלב וההקשבה למשך 7 דקות מלאות ונקיות, התחדשו לו דברים אף על עצמו.

 

גילויים דומים היו אף כשהתחלנו להיחשף ולחפש תרגילי מגע. בתחילה זה פגש אמירה שמגע צריך להיות רק ספונטני וזורם. אך יש משהו אחר וחדש שקורה, מתעורר ומתרחש כשמשהו קטן בנינו קורה אחרת. פעמים רבות, דווקא כשאנו עושים משהו שמאוד טוב לנו אנו מסתפקים בקצה בקרחון. ברגע שהתחושה הטובה מתחילה אנו חושבים שהגענו ועוצרים, גומרים, עוברים הלאה במקום לשהות.

 

יש משהו בלהקדיש 5-10 דקות למדיטציה של השקטת מחשבות שמאפשר לשקט פנימי ועמוק יותר להופיע.

משהו מתגלה ומתחדש כשתקדישו 7 דקות שבהם אתם רק מקשיבים לאהובכם

דקויות וחידושים של מגע יפציעו כשתקדישו 15 דקות מלאות לעינוג אחד של השניה לסירוגין

בחיבוק פשוט (ללא תנועה מיותרת, התגפפות ומטרות למיניהם) שבתוכו פשוט תשהו למשך 5 דקות, משהו ממעמקים יעלה.

בחופשה זוגית שאינה רק 24 שעות גנובות אלה שתי לילות ויותר יהיה לכם זמן להתקלף, להשיל, לחשוף, ולגלות אחד את השניה מחדש באמת.

ברגע שבו המבטים שלכם נפגשים עיצרו ל30 שניות (ובפעם הבאה לדקה) ותנו לעניים לצלול אל תוך החלון אל הנפש.

עמוק בפנים, יש בנו הוויה המבקשת לנבוע להנביע, להטעין לחדש ולעורר את חיינו בכל התחומים ואחד הסודות החשובים הם להקדיש זמן לרגעים קסומים אך גם לשהות בתוכו, בתוך הזמן שיצרנו.

 

טיפ אחרון ודי

נסיים בטיפ אחרון להפעם. לאחר יום עמוס, צפוץ ומציף אנו מזמינים אתכם בכל יום להתאסף אל האינטימיות שלכם אשר מחכה שתיגעו בה ולהקדיש חמש דקות מלאות ונקיות ל... חיבוק, מבט, שיתוף, מגע, רק לנשום יחד, להניח יד על הלב אחד של השניה, לשחק... בכל פעם חמש דקות מלאות של משהו אחד.

תנו לאינטימיות שלכם להציף ולעורר את המרחב שלכם באהבה.

 

רוצים להתעדכן כשעולה מאמר / סרטון חדש? הקליקו כאן ונהיה חברים

                  

 

זוגיות ואינטמיות התמקדות חופה