מאמרים בזוגיות › מאמרים בזוגיות

אלול - בחזרה לבתוליות

לאחי הגדול ולי היה ויכוח לפני כמה שנים - האם תמימות זהו דבר חולף, במיוחד כשנחשפים לאירועים קשים? האם ניתן לשמור על התמימות, האם זו אשמתנו שהחיים 

חושפים אותנו? מחספסים אותנו. התמימות ממש

 נלקחת מאיתנו. ואולי חשוב מהכל - האם ניתן לשוב אליה לאחר שאדם איבד אותה?

המזל שמאיר בחודש אלול הוא מזל בתולה.  משהו פה לא ברור, איך מזל בתולה יכול לבא אחרי חודש אב, שבו קוראים את מגילת איכה המלאה בתיאורים של "איכה הפכה ירושלים לזונה?" הסדר ההגיוני הוא הפוך, קודם בתולה, ואחר כך (לא עלינו) זונה.

 

זהו סוד גדול שבתוכו נמצא סוד התשובה, ההתחדשות והתמימות. נקודת הבתולים היא היא הנקודה פנימית, גולמית "המחכה לדודה שישוב ויפקדה" (ע"פ הרב גינזבורג בספר אני לדודי ודודי לי) נקודת הבתולים היא נקודת המהות הפנימית הנסתרת בתוך כל אחד מאיתנו. זנות זו התנהלות חיצונית, מפגש חיצוני שלא נבע מבפנים או נגע בפנים. אם כך, "בתולה" היא איננה סטטוס, מצב פיזי נתון או אקט מסויים. זהו מקום אשר תמיד קיים בתוכנו והשאלה היא עד כמה הוא נוכח בחיינו.

 

פעמים רבות אנו מתנהלים באופן חיצוני,לא מתוך נקודת פנימית בתולית זו. עושים מעשים מתוך ציפיות  הסביבה, מנהלים שיחות סתמיות, מתחברים באופן שטחי לאנשים. במקרים אלו כשאנו פועלים מבחוץ, נקודת הבתולים אינה נפגעת אלה ממתינה עמוק בתוכנו,שנפנה אליה, שנפעל מתוכה.

בחודש אלול יש הזמנה בחזרה פנימה, אל תוך נקודת הבתולים - התמימות הטמונה בכל אחד מאיתנו. בנקודה זו יש מהות, פנימיות, יש את מי שאני שמבקש להיות בשיח אמיתי ופנימי עם הבריאה, הסביבה, בן זוגי, ילדי.

 

כמו ילד קטן ותמים שפוגש את הבריאה, אנשים, סיטואציות מתוך מי שהוא. כאן ועכשיו, באמת.

כמו זוג מתחת לחופה שחווים את חלום האהבה התמימה.

חודש אלול והציווי "תמים תהיה..." מחזקים אותנו ומזכירים לנו לחיות מבפנים ושהתמימות טמונה תמיד בתוכנו ומחכה שנהיה בקשר איתה ונגש מתוכה ואיתה אל העולם.

 

טיפ: עצום/מי עינים לרגע, ושים/מי לב לאסוציאציה הראשונה שעולה בך כשאת/ה מזמין/נה את נקודת הבתולים הפנימית שבך. מה יש שם עבורך? באיזה אופן איכות זו יכולה לקבל מקום בחייך?

 

הרשמו לקורס המקנה כלים של הקשבה לנקודת המהות הבתולית בתוכנו - "התמקדות".

 

חזרו אל חלום אהבתכם התמימה, בואו להעמיק את האינטימיות בחופשה זוגית  ל"זמן לאהבה".

זוגיות ואינטמיות התמקדות חופה